Instagram'da mavi tik almak istiyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu kılavuzda, Instagram doğrulamasına nasıl başvuracağınızı (kolay kısım budur) ve kalifiye - kabul edilebilir - olmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları sunacağız (bu zor kısımdır).

İlk olarak, kolay kısım…

Instagram doğrulaması ne anlama geliyor?

Instagram doğrulaması, Instagram hesabınızın “kayda değer bir halk figürünün, ünlünün veya global markanın orijinal varlığı” olarak gözükmesi gelir. Instagram tarafından doğrulanmış bir hesaba doğrulanmış bir rozet verilir. Kullanıcı adınızın yanında görünen küçük bir onay işaretine sahip mavi bir mühdür. Kişisel doğrulama veya işletme hesabı ile Instagram doğrulamasına başvurabilirsiniz.

Hootsuite profili için Instagram doğrulama rozeti

Mavi tik, kullanıcıların sahtekarlık hesaplarından kaçınmasına ve takip etmek istedikleri markaları veya genel figürleri kolayca bulmasına yardımcı olur. Aramada, profilinizde ve paylaşımlarınızda görünür. Bu, kullanıcıların aradıkları kişiler ve markalar için gerçek hesapları bulmalarını sağlamalarına yardımcı olur.

Örneğin, bir ünlünün kendi hesabı ile o ünlü için fan sayfası arasındaki farkı bir bakışta anlamanıza yardımcı olabilir. Markalar veya ünlü kişiler için takipçilerinizin çalınmasından sizi koruyabilir.

Bunların yanı sıra size büyük bir prestij sağlar. Sonuçta, Instagram, mavi tik ile “dikkat çekici” olduğunuzu kabul etmiş sayılır.

Kimler Instagram'da Mavi Tik Alabilir?

Eğer ulaşılması kolay olsaydı, insanların imrendiği ulaşmak için çabaladığı bir şey olmazdı.

Instagram doğrulaması, Instagram'ın “kamu yararına” gördüğü hesaplara ayrılmıştır. Daha spesifik olarak, herkese açık bir figür - örnek alınan biri -, ünlü veya küresel bir marka olmalısınız.

Ağın Hizmet Şartları'na ve Topluluk Kurallarına uymalısınız . Ve Instagram'ın web sitesinde açıkladığı gibi , hesabınız da şöyle olmalıdır:

  • Otantik. Açıkçası sen, olduğunu söylediğin kişi olmalısın. Yani, gerçek bir kişi, kayıtlı işletme veya marka.
  • Benzersiz. Farklı dillere özgü aynı markaya ait hesaplar hariç, kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap Instagram'dan doğrulanabilir. Instagram, caps yayınlayan komedi sayfaları gibi genel "sayfa" hesaplarının doğrulamadığını söylüyor. Fan sayfaları da uygun değil.
  • Halka açık. Instagram hesabınızı doğrulamak istiyorsanız, hesabınız zaten herkes tarafından görüntülenebilir olmalı. Gizli hesaplar mavi tik alamaz.
  • Hesabınız Eksiksiz Olsun. Tam bir biyografiye, profil fotoğrafına ve en az bir gönderiye sahip olmalısın.
  • Dikkate değer. Yine, Instagram, doğrulanmış hesapların “iyi bilinen, çok aranan bir kişiyi, markayı veya varlığı temsil etmesi” gerektiğini vurgulamaktadır.

Facebook'ta zaten doğrulanmış bir rozetiniz olsa bile, bu Instagram'da doğrulanabileceğiniz anlamına gelmez. Facebook'ta Mavi Tik Almak daha kolaydır.

Facebook, küçük işletmelere ve kuruluşlara doğrulama izni verirken Instagram , yalnızca "kamu yararına olan" ve "taklit edilme olasılığı yüksek" hesaplara doğrulanmış bir rozet vereceğini söylüyor .

Instagram'da Mavi Tik Almak için nasıl başvurulur?

İşte iyi haber. Instagram'da doğrulanmak için başvurmak yalnızca birkaç dakikanızı alır. Bunu üç kolay adımda nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: Giriş yapın

Hesabınıza giriş yapın. Birden fazla Instagram hesabınız varsa, doğrulamak istediğiniz hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.

2. Adım: Doğrulama isteğinde bulunun

1. Profilinizin sağ üst köşesindeki menü simgesine dokunun .

Instagram menüsü

2. Ekranın altındaki Ayarlar dişli çark simgesini tıklayın .

Instagram ayarları menüsü

3. Hesap'a dokunun .

"Hesap" vurgulanmış Instagram Ayarları menüsü

4. Doğrulama iste'ye dokunun .

Instagram'da "doğrulama isteğinde bulunma"

3. Adım: Kimliğinizi onaylayın

1. Instagram hesap adınızı girin ve aşağıdaki alanları doldurun:

  • Tam Ad: Devlet tarafından verilen kimliğinizde göründüğü şekliyle tam ve yasal adınız.
  • Bilinen Ad : Bu adınız veya şirketinizin adı olabilir. İnsanların sizi genel olarak tanıdığı adı kullanın. Örneğin, genellikle bir takma ad kullanıyorsanız veya adınız yerine ikinci adınızı kullanıyorsanız, bu bilgileri buraya girin.
  • Kategori: Haber / medya, spor, hükümet / politika, müzik, moda, eğlence, blog yazarı / etkileyici, iş / marka / organizasyon veya diğer seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Instagram hesabınız için en anlamlı olanı seçin.

Instagram doğrulama ayrıntıları

2. Devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin veya resmi işletme belgenizin bir kopyasını yükleyin. Bir kişi için ehliyet, pasaport veya devlet tarafından verilen kimlik kartını kullanabilirsiniz. Bir işletme için vergi iadesi, şirket adınızdaki bir fatura veya kuruluş sözleşmelerinizi kullanabilirsiniz. Belgenizdeki adın, yukarıda girdiğiniz adla eşleştiğinden emin olun.

Instagram doğrulaması için fotoğraf kimliği ekleme

3. Gönder'e dokunun .

Gönder düğmesine bastığınızda, Instagram doğrulama için başvurunuzu inceler. Diğer faktörlerin yanı sıra , hesabınızın "özgünlüğünü, farklılıklarını, eksiksizliğini ve not edilebilirliğini doğrulamak" için de çalışacaklardır .

Başvurunuzu inceledikten sonra Instagram, isteğinizin onaylanıp onaylanmadığını size bildirecektir. Mesajı Instagram bildirimlerinizde görürsünüz. Ancak hemen bir yanıt beklemeyin. Sürecin ne kadar sürdüğüne dair belirlenmiş bir zaman çizelgesi yoktur, ancak genellikle en az birkaç gündür.

Instagram'ın asla doğrulama için ödeme yapmanızı istemeyeceğini ve doğrulama isteğinizi soran bir e-posta göndermeyeceklerini unutmayın. Ödeme talebi veya daha fazla ayrıntı göndermek için bir e-posta alırsanız, dolandırılıyorsunuz.

Instagram'da doğrulanma ipuçları: Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

Şimdi, zor kısım. Herkes Instagram doğrulaması için istekte bulunabilir. Ancak Instagram oldukça açık: “mavi tik almak için başvurmak, hesabınızın doğrulanacağını garanti etmez.”

İşte mavi tik alma şansınızı arttırmak için yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler listesi:

Harika bir biyografiniz var mı

Tam profil, Instagram'ın hesabınızı doğrulayıp doğrulamayacağınıza karar verirken aradığı şeylerden biridir. Tüm Instagram biyo alanlarını kendiniz veya işletmeniz hakkında doğru ve alakalı bilgilerle doldurduğunuzdan emin olun .

İçerik Öneriği: Instagram Biyografi Sözleri

Dürüst ol

Instagram doğrulama işleminin tüm aşamalarında tamamen doğru ve dürüst olduğunuzdan emin olun. Gerçek adınızı kullanın ve hesabınız için doğru bir kategori seçin. En önemlisi, kimliğinizi kanıtlamak için gerçek bir belge - değişiklik veya değişiklik yapmadan - kullanın.

Bu açık olmalı. Ancak sistemi aldatmaya çalışmayı düşünüyorsanız, bunu bilin. Instagram özellikle şöyle diyor : “Doğrulama işlemi sırasında yanlış veya yanıltıcı bilgi verirseniz, doğrulanmış rozetinizi kaldıracağız ve hesabınızı silmek için ek işlemler yapabiliriz. 

 

Haber değeriniz yüksek olsun

Instagram her doğrulamayı manuel olarak inceler. Instagram çalışanlarının kontrol ettiği faktörlerden biri, kullanıcının birden fazla haber kaynağında bulunup bulunmadığıdır . Birden fazla haber kaynağında nasıl yer alırsınız?

Söylemeye değer bir şey varsa, bir basın bülteni göndermeyi deneyin. Veya ne yaptığınızla ilgili bilgileri içeren yerel haber kuruluşlarına ulaşmayı deneyin. Daha önce haberlerde bulunmadıysanız, en iyi seçenek yerel bir açıdır. Oradan daha geniş kapsama alanı oluşturabilirsiniz. İlgili tüm öyküleri, biraz daha fazla görünürlük sağlamak için web sitenizdeki veya blogunuzdaki bir basın bölümüne gönderin.

Ücretli veya promosyon içeriğinin dikkate alınmadığını unutmayın.

Instagram dışında bir varlık göster

Çok sayıda Instagram takipçiniz olsa bile, Instagram dışında bir varlığınız yoksa “kayda değer” olduğunuzu söylemek zor. Instagram çalışanları doğrulama inceleme işlemi sırasında sizi Googleda ararlarsa ne bulacaklar?

Web sitenizin veya blogunuzun arama sonuçlarında görünecek şekilde optimize edildiğinden emin olun. Çevrimiçi varlığınızı büyütmek için, özellikle blogunuzda tanınmış ve saygı görüyorlarsa, diğer bloglarda veya sitelerde kendinize veya markanıza dair bir blog yayınlamayı düşünebilirsiniz.

Düzenli olarak yayın yapın

Yönergeler, doğrulama için değerlendirilmek üzere en az bir yayınınızın olması gerektiğini söylüyor. Ancak, gerçekçi olarak, bundan daha sağlam bir Instagram varlığınız olana kadar başvurmamalısınız.

Etkin olmayan bir hesap Instagram doğrulaması için mükemmel bir aday değildir. Mavi rozeti alma şansınızı artırmak için düzenli olarak yeni içerik yayınladığınızdan emin olun. Gönderi fikirleri bulmakta sorun yaşıyorsanız , Instagram'da neler yayınlayacağınıza ilişkin önerilerimize göz atın .

Takipçinizin sayılmasını sağlayın

Artık Instagram'da mavi tik almak için belirli sayıda takipçiniz olmasına yok. Ancak, mavi tik alma gereksinimlerinden birinin "dikkate değer" olduğunu unutmayın. Daha fazla takipçi, dikkate değerliğin önemli bir göstergesidir.

Instagram Takipçi Satın almak için tıklayın

Takipçilerinizin organik gözükmesi için Oto Beğeni Satın Alın!

Instagram'ın dikkate aldığı bir başka faktör de kimliğe bürünme olasılığınızdır. Hiç kimsenin sadece birkaç takipçisi olan bir hesabı taklit etmesi olası değildir. Hesabınız ne kadar büyük olursa, Instagram-kopyalanma olasılığınız o kadar yüksek olur. Bu, Instagram'ın doğrulama rozetine sahip olmanızı istemesini daha olası hale getirir.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Instagram'da daha fazla takipçi almanın yollarının bir listesi var .

Biyografinizdeki diğer sosyal kanallara bağlantı verme

Instagram biyografinizdeki diğer sosyal hesaplarınızı çapraz tanıtmayın ve özellikle Insta biyografinizi, insanlardan sizi başka bir yerde takip etmelerini istemek için kullanmayın. Instagram, "diğer sosyal kanallara" beni ekle "bağlantılarını içeren profilleri onaylamayacağını söylüyor.

Başvurmak için üçüncü taraf bir hizmet kullanmayın

Bir iç kenar elde etmeye çalışmayın. Yukarıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

Instagram , hesabınızı üçüncü bir taraf aracılığıyla doğrulamaya çalışmadığınızı söylüyor . Size Instagram doğrulamasını satmaya çalışacak çok sayıda dolandırıcı var. Sakın düşme.

İlk denemeden sonra vazgeçme

İlk başta doğrulama reddedilirse, profilinizi iyileştirmek ve kitlenizi büyütmek için zaman ayırın. Gerekli değişiklikleri yaptıktan ve kendinizi platformda daha fazla oluşturduktan sonra, tekrar denemenin hiçbir zararı yoktur. İlk isteğiniz reddedildikten 30 gün sonra tekrar başvurabilirsiniz.

Sonuçta, Instagram'ın doğrulanması, kazanan bir Instagram stratejisine bağlı kalmaya ve özel bir takip oluşturmaya bağlı olacaktır . Bunu yapın, sabırlı olun ve bu sizin için olabilir.

Yakaladıktan sonra rozetini kaybetme

Doğrulama rozetinizi aldıktan sonra, kaybetmek istemezsiniz. Bu, hizmet şartlarını ve topluluk yönergelerini izlemeye devam etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, rozetinizi aktarır veya satarsanız veya diğer hizmetleri tanıtmak için profil resminizi, biyografinizi veya Instagram adınızı kullanırsanız Instagram, rozetinizi alabilir veya hesabınızı devre dışı bırakabilir. Instagram doğrulamasını almak için çok çalıştınız. Kurallara uymayın ve bu kuralların kaldırıldığını görün.

Instagram'da Mavi Tik alamazsanız otantik olduğunuzu nasıl gösterebilirsiniz?

Mavi Tik, Instagram'da gerçekliğinizi kanıtlamanın tek yolu değildir. Instagram'ı iş için kullanma konusundaki yazımızda Instagram'da güçlü ve güvenilir bir varlık oluşturmak için birçok ipucumuz var .

İşte doğrudan Instagam'ın kendisinden bazı öneriler. Bu stratejiler doğrulanma şansınızı artırmayacak olsa da, hesabınızın daha güvenilir görünmesine yardımcı olur. Bu kesinlikle acıtmaz.

Diğer resmi kaynaklardan bağlantı

Instagram, resmi web siteniz, Facebook Sayfanız veya YouTube veya Twitter hesabınız gibi diğer resmi kaynaklardan Instagram hesabınıza bağlanmanızı önerir . Bu, özellikle bu diğer kanallardan birinde doğrulanmış bir hesabınız varsa yararlıdır.

Ancak unutmayın: Instagram biyografinizden diğer sosyal kanallarınıza bağlantı vermeyin.

Biyografinizi etkili kullanın

Doğrulama şansınızı artırmak için eksiksiz ve etkili bir biyografiye sahip olmanız gerektiğini zaten söylemiştik. Ancak burada tekrardan bahsetmeye değer, çünkü doğrulamayı başaramasanız bile, harika bir açıklama hesabınızın orijinal ve güvenilir olduğunu göstermeye yardımcı olur.

Instagram , biyografinizi “potansiyel müşterilere işletmeniz hakkında daha fazla bilgi vermek” için kullanmanız gerektiğini söylüyor .

Hikayelerle perde arkasına geçin

Instagram Hikayeleri size markanızın arkasındaki kişilere gösterme ve takipçilere şirketinizde neler olduğunu gerçek zamanlı olarak görme şansı verir.

Bu tür gerçek marka anlayışını taklit etmek zordur. Bu nedenle Instagram, özellikle “işinize perde arkası bakmak için” Instagram Hikayelerini kullanarak özgünlüğü artırmanızı önerir .

Takipçileri dahil edin

Katılım , sosyal kanallarda her zaman iyi bir özgünlük işaretidir. Özgünlüğünüzü daha da vurgulamak için Instagram , müşterileri “kişilerin ürün veya hizmetinizi kullanan müşterilerden gelen yayınları görebilmeleri için” yayınlarında etiketlemelerini teşvik etmenizi önerir .