Takipcin Kullanıcı Sözleşmesi, Hizmet Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

Son Güncelleme: 12.12.2022 13:48 (TSİ)


Sitenin genel kullanım şartları, bununla alakalı genel kurallar ve yasal sorumluluklar aşağıda belirtilen şartlar, kurallar ve yasal sorumlulukları içeren Kullanıcı Sözleşmesi’nin takipcin.net (www.takipcin.net) sitesi kullanılmadan ilkin okunması öneri edilir, ayrıca sitedeki dinamik işlemleri gerçekleştirmek için kabul edilmesi zorunlu tutulmuştur. Belirtilen şartların sizin için müsait veya uygun olmaması halinde lütfen takipcin.net sitesini kullanmayınız. Siteyi kullanarak ve şahsi bilgilerinizin yer alacağı formu doldurarak bu sayfalarda yazılı şartları kabul etmiş sayılmaktasınız. Takipcin bu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kullanma koşulları ile sitede sunulan detayları evvelinde bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede gösterim tarihinde yürürlüğe girer. Takipcin, kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini öneri etmektedir. Bu koşullar link verilen diğer internet sayfaları için de geçerlidir. İnternet sitemiz bünyesinde satışı sağlanan bütün ürünler “Online Hizmet” kategorisinde olup teslimatı için sistem tarafından otomatik olarak anlık işlem başlatılmaktadır. Anlık işlem başlatılmadığı durumlar (sistemin bir yönetici tarafından otomasyondan alınması veya hata ortaya çıkması gibi) söz konusu olabilir fakat bu durumlarda da yetkili birim tarafından siparişler işleme alınır. Ürünlerin fiziksel bir teslimat süreci bulunmamaktadır. (Kargosuz – Online Teslimat). Kullanıcı sipariş verirken bu koşulları dikkate almalıdır:

1.A

Kullanıcı, sipariş verirken alım aşamalarında gönderim yapılacak hesabın gizli olmaması gerektiğine dair uyarılara uymaz ve gizli bir instagram hesabı veya paylaşımı için sipariş oluşturursa siparişi tamamlanmayabilir, hata ile sonuçlanabilir, yanlış bir servisten gönderim sağlayabilir veya siparişi iptal edilebilir. Alım aşamalarında ve kullanıcı sözleşmesinde yer aldığından, bu maddeye uymayan siparişler için takipcin.net işlem yapmama hakkına sahip olmakla birlikte, sorumluluk kabul etmez. Tüm sorumluluk alıcıya (kullanıcıya) aittir ve takipcin.net bu durum için telafi sağlamak, yeniden işlem yapmak veya ücret iadesi sağlamak zorunda değildir.

1.B

Kullanıcı, bir Instagram hesabı veya bir paylaşım için sipariş verdikten sonra, aynı Instagram hesabı veya paylaşımı için yeniden sipariş vermek için, verdiği ilk siparişin tamamlanmış olduğundan emin olmalıdır. Bir sipariş "Beklemede" veya "İşlemde" durumunda iken aynı bağlantı adresini kullanan bir içerik için sipariş verilemez. Kullanıcı, verdiği siparişin durumunu öğrenmek için "Sipariş Takip" sayfasını kullanabilir, takipcin.net destek hattını kullanarak sipariş durumu hakkında bilgi alabilir veya site iletişim alanlarında belirtilen e-mail adreslerinden destek ekip ile iletişime geçerek öğrenebilir. Siparişin tamamlandığı görülmeden, yeni bir sipariş verilmemelidir. Böyle bir durumda, verilen iki sipariş de iptal olabilir. Bu durum alım aşamalarında olduğu gibi, kullanıcı sözleşmesinde de oldukça net bir şekilde belirtilmiştir. Bu durumda, tüm sorumluluk alıcıya (kullanıcıya) aittir ve takipcin.net bu durum için telafi sağlamak, yeniden işlem yapmak veya ücret iadesi sağlamak zorunda değildir.

1.C

Kullanıcı, farklı internet sitelerinden veya satıcılardan, iş yerlerinden verdiği siparişlerinden kaynaklanan düşüşlerden veya oluşabilecek herhangi bir problem, sorun veya hasardan takipcin.net 'u sorumlu tutamaz. Aksine kullanıcı, sipariş vermeden önce bu durumu takipcin.net destek ekibine açık bir şekilde izah etmeli ve onay almadan işlem yapmamalı, sipariş vermemelidir. Bir Instagram hesabına veya gönderiye farklı panellerden, sistemlerden yapılan bir gönderimin düşmeye başlaması, takipcin.net'dan da aynı hesaba veya gönderiye verilen siparişin düşmeye başlaması gibi görünebilir. Aynı şekilde hesabın yapılan gönderim nedeniyle aldığı hasar takipcin.net'de verilen siparişten kaynaklı gibi görünebilir. Böyle bir durumda takipcin.net sadece kendi siparişlerindeki işlemlerden sorumludur ve genel düşüşten veya ortaya çıkmış problemden sorumlu tutulamaz. Düşüşün veya ortaya çıkan problemin kaynağının saptanması, işlem yapmış bütün kullanıcıların incelenmesini gerektireceğinden, şu anda imkansızdır. Bu nedenle, kullanıcı (alıcı) böyle bir sorunla karşılaşmamak için farklı bir internet sitesinden verdiği siparişin veya ücretsiz olarak yaptığı herhangi bir gönderimin tamamlanmasının üzerinden en az "90 gün", takipcin.net üzerinden verdiği siparişin tamamlanmasının ardından en az 48 saat geçmesini beklemelidir. Bu süre dolmadan, düşüşlerin ve problemlerin düzgün analiz edilebilmesi açısından takipcin.net üzerinden dahi olsa aynı paylaşım, bağlantı, hesap veya gönderiye sipariş vermemelidir. Bu durumda, tüm sorumluluk alıcıya (kullanıcıya) aittir ve takipcin.net bu durum için telafi sağlamak, yeniden işlem yapmak veya ücret iadesi sağlamak zorunda değildir.

1.D

1.A ve 1.B maddelerinden farklı olarak herhangi bir nedenden ötürü teslim edilemeyen bir ürün hakkında takipcin.net alıcıyı ayrıyaten uyarmak ve işlem yapmasını istemek zorunda değildir. Takipcin.net kullanıcıyı sipariş durumu hakkında bilgilendireceğine dair bir taahhüt vermemektedir. Alıcıya siparişinin durumu ile ilgili bilgi alabileceği "sipariş takip numarası" hem alım işleminin sonunda, hem de alım yaparken belirttiği elektronik posta (e-posta) adresine iletilir. Haliyle takipcin.net üzerinden sipariş veren kimse, sipariş durumunu takipcin.net üzerinden kontrol edebilir. İnternet sitesi dışında (whatsapp veya takipcin.net'a ait herhangi bir iletişim kanalı) sipariş verilirse, destek ekibi aynı kanal üzerinden sipariş durumuyla ilgili bilgi verecektir.

1.E (Aralık - 2021)

1.D maddesinde belirtilen durumda, alıcı "para iadesi" veya "işlem telafisi" talep ettiği durumda siparişin telafiye uygun olup olmadığı kontrol edilir. Eğer telafiye uygunsa, sipariş tamamlandıktan sonraki 28 gün içerisinde telafi işlemi başlatılmalıdır. Bu süre, teknik nedenlerden dolayı uzun tutulmuştur. Telafi işlemi bu süre içerisinde başlatılmazsa takipcin.net ücret iadesi gerçekleştirmek zorundadır ve bu iade 14 iş günü içerisinde yapılmalıdır. Alıcı, siparişin tamamlandığı veya iptal edildiği tarihten sonraki 14 iş gün içerisinde iade talep etmelidir. takipcin.net, bu durumda talep edilen iadeyi 14 iş günü içerisinde gerçekleştirmelidir.

1.F (Aralık - 2021)

İade kesinleştikten sonra, sipariş eğer takipcin.net üzerinden "banka, kredi kartı" yoluyla PAYTR altyapısı üzerinden gerçekleştirildiyse iade "işleme alındıktan" sonra 14 iş günü içerisinde alıcının ödeme yaparken kullandığı karta iade edilir. İade işlemi başlatıldıktan sonra gerçekleştirilecek süreç PAYTR tarafında ilerlemekte ve takipcin.net tarafından sınırlı şekilde görülebilmektedir. Eğer sipariş, Whatsapp veya takipcin.net 'a ait herhangi bir iletişim kanalı üzerinden gerçekleştirildiyse ve banka ile yapıldıysa iade "işleme alındıktan" sonra 14 iş günü içerisinde alıcının "talep ettiği" banka hesabına herhangi bir risk görülmediği taktirde iade edilir, risk görüldüğü durumda alıcının ödemeyi yaptığı banka hesabına iadesi sağlanır. Eğer ödeme kripto para yoluyla gerçekleştirildiyse, 14 iş günü içerisinde aynı ödeme kanalı kullanılarak iade gerçekleştirilir fakat ödeme yöntemine bağlı olarak takipcin.net tarafından kesinti uygulanabilir. Bunun sebebi trafikten gelir elde etmek değildir. Kripto para ağlarında kullanılan yüksek ağ kullanım ücretleri ve borsa komisyonlarıdır. Kripto para yoluyla ödeme yapılması takipcin.net tarafından önerilmemektedir.

Kullanım ve Gizlilik Kuralları

Kullanım ve Gizlilik Kuralları takipcin.net’un tüm üyelerine açıktır. Site üzerinde verilen hizmetler aksi belirtilmedikçe, ücretsizdir. Bir ürün için fiyat belirtilmiş olması ücretli olduğunu açıkça belirtir. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi kullanıcının site kullanımını, satın alımlarını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan şahıs veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

2.A.

Yanlış, düzensiz, noksan ve yanıltıcı bilgiler, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarıyla ters düşen bilgilerin siteye kaydedilmesi

2.B.

Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen yada tümüyle kopyalanması, paylaşılması

2.C.

Kullanıcılara verilen ya da kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre, sipariş numarası, e-posta gibi bilgilerin, kullanım haklarının, üçüncü şahıs yahut kuruluşlarla paylaşılması

2.A 2.B 2.C (bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından) kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan Kullanıcı sorumludur. Aynı biçimde Kullanıcı, ağ ortamında bir başkasına ilişkin IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı ismi şeklinde şahsi detayları kullanamayacağı şeklinde öteki kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bu tarz şeyleri kullanamaz. Kullanıcı bu biçimde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

İçerik Kullanımı

3.A

Takipcin, bu ağ sitesi genel manzara ve dizaynı ile internet sitesinde tüm bilgi, resim, Takipcin markası ve öteki markalar, www.takipcin.net alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik yada makinede okunabilir biçimde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil bütün materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ait fikri ve sınai iyelik haklarının sahibi yada lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiç bir Materyal; evvelinde izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak suretiyle, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz yahut dağıtılamaz. Internet sitesinin yada mobil uygulamanın bütünü veya bir bölümü başka bir ağ sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Takipcin’nın burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

3.B

Takipcin.net’a iletilen tüm eleştirilerin hakkı Takipcin.net’e aittir, istenildiği taktirde Takipcin tarafınca pazarlama amacıyla kullanılabilir.

Sorumluluklar

4.A

Takipcin.net’i ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) onlara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içinde ne olduğu genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda ortaklık yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin sunduğu deneyimi geliştirmek ve takipcin.net’u geliştirmektir. (Optimizasyon, reklam yerleşimleri, bekleme süreleri, kullanıcı dostu tasarım vb.)

4.B

Kullanıcı, takipcin.net sitesi hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, öteki ilgili mevzuat hükümleri ile takipcin.net’un internet sitesi üzerinden hizmetlerine ilişik olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım nedeniyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü mesuliyet Kullanıcıya aittir.

4.C

Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin takipcin.net’u uygulamasını kullanmasını önleyici yada zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları yahut veritabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez.

Sorumluluklar (2)

4.D

Hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

4.E

Takipcin.net internet sitesi üzerinde yapılan alınabilecek işlemlerin yedeğinin alınması kişilerin sorumluluğundadır ve Takipcin.net tarafından önerilmektedir. İşlemlerin (saat, sipariş numarası, girilen veriler vb.) yedeklerinin alınmaması nedeniyle kaybolmasından, silinmesinden yada hasar görmesinden Takipcin görevli tutulamaz.

4.F

Siparişi silme veya ortadan kaldırma işlemi, kullanıcı tarafından veya takipcin.net tarafından talep edilerek gerçekleştirilebilir. Takipcin.net tarafınca sonlandırılan kayda ilişkin her türlü kaydı belirtilen azami süreden önce silip silmeme kararı takipcin.net’e aittir. Kullanıcı silinen kayıtlarla ilgili herhangi bir hak yada tazminat talebinde bulunamaz, verinin geri getirilmesini talep edemez. Takipcin.net tutulan ve güncellenmeyen her türlü kullanıcı verisi ve çerezi azami (en fazla) 3 yıl boyunca veritabanlarında ve sunucusunda barındırma hakkına sahiptir. Kullanıcı, 3 yıl boyunca sistemde işlem gerçekleştirmediği takdirde verisi silinmektedir. Eğer sürekli işlemler sürdürülüyorsa, aynı kullanıcı ile ilişkili veri güncelleneceğinden, veri tutulmaya devam edilebilir.

4.G

Bu ağ sitesi Takipcin’in Kontrolü altında olmayan başka ağ sitelerinde bağlantı veya referans içerebilir. Takipcin, bu sitelerin içeriklere yada içerdikleri diğer bağlantılardan görevli değildir.

4.H

Takipcin’nın, kullanıcı tarafından siteye veya mobil uygulamaya kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve öteki iletişim bilgileri üstünden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve öteki yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve öteki amaçlarla kullanıcıya erişme hakkı bulunmaktadır.

Sorumluluklar (3)

4.I

Kullanıcı bu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe Takipcin’in kendisine yönelik yukarıda belirtilen kontakt faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

4.J

Sitenin muayyen yerlerinde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

4.K

Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Gizlilik Sözleşmesi” paragrafını okuyunuz. Kullanıcı, servisten faydalanmaya başlandığı andan itibaren bu katılım sözleşmesinin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılacağını ve sözleşmenin kendisi hakkındaki hüküm anlatım edeceğini kabul eder. Kullanıcı bu sözleşme ile üstlenmiş olduğu yükümlülüklere aykırı hareketi nedeniyle takipcin.net’un uğrayacağı her türlü zararı aynen tazmin etmeyi kabul eder. Takipcin, kullanıcının sözleşmeye aykırı davranışları nedeniyle amme kurumlarına ve/yada üçüncü şahıslara ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/yada idari/adli para cezaları için kullanıcıya aynen rücu hakkına sahiptir.

Hizmet Sürekliliği

5.A

Takipcin taahhüt etmiş olduğu hizmetlerin sürekliliğini sağlamak için, sözleşmede herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı değişim yapabilir. Takipcin’nın her vakit herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tek taraflı olarak verdiği hizmeti devamlı yada geçici olarak durdurma, servisin içeriğini değiştirme yada iptal etme hakkı vardır. Kullanıcı bu hakkı kabul eder. Takipcin, herhangi bir değişim olması halinde güncel kullanım şartlarını aynı link altında yeni tarih güncellemesi ile sitesinde yayınlanacak, gerek görmesi halinde elektronik posta ile kullanıcılarına bildirilecektir. Yenilenmiş aktüel kullanım şartları, takipcin.net’da yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve takipcin.net sitesinin hizmetlerinin kullanımı o andan itibaren yenilenmiş kullanım şartlarına bağlı olacaktır.Bu kontrat hükümlerine aykırı materyalleri takipcin.net sitesine yahut mobil uygulamasına göndermiş olan üyenin üyeliği, herhangi bir bildirim yapılmaksızın Takipcin tarafından tek taraflı olarak sona erdirilebilir. Sözleşmenin Yürürlüğe Girmesi Kullanıcı, kayıt formunu doldurup onayladığı ya da bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet aldığı veya sipariş verdiği andan itibaren takipcin.net sözleşmesine uymayı taahhüt etmiş kabul edilir. Sözleşme, üyeliğin sona ermesi ile yada bu sözleşmede sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ile hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.


Canlı yayın izlenmesi servisinde "gönderilen kullanıcıların yayın sonuna kadar yayında kalacağı" maddesine konu olan canlı yayın izlenmesi testi 30 dakikalık bir canlı yayında gerçekleştirilmiştir. 30 Dakika boyunca kullanıcılar yayını terk etmemiştir. Canlı yayın servislerinin veya buna benzer şekilde tamamlanma veya işleme alınma süresine ilişkin net bilgi verilen servislerin son andaki durumu ile ilgili kullanıcı, herhangi bir iletişim kanalından takipcin.net yetkilileri ile iletişime geçerek bilgi almalıdır.

Canlı yayın izlenmesi servisinde yayına farklı bir kullanıcının (kullanıcıların) çift taraflı bağlantı ile katılması sonucu meydana gelebilecek olan düşüşten veya bir teknik aksaklıktan takipcin.net sorumlu değildir. Düşüş olması durumunda iade veya telafi yapılamaz, talep edilemez. Eğer kullanıcı hatasından kaynaklı olmayan bir şekilde düşüş veya iptal söz konusu olduysa takipcin.net 1.D maddesinden itibaren bahsedilen şartlarla işlem yapmalıdır. Fakat kullanıcı canlı yayın hakkı talep edebilir ve gönderimi sağlanamayan sipariş, daha sonra kullanılmak üzere bekletilebilir.

Satışı Yapılan Kullanıcıların Niteliği Hakkında (Aralık - 2021)

5.B

takipcin.net üstünden satışı meydana getirilen kullanıcı arttırım (Hizmet) paketlerinin tümüne dair yapılan değişiklik şu şekildedir;

Instagram kategorisinde satışı yapılan kullanıcı arttırım paketlerinin nitelikleri; Global (yabancı, dünya geneli) kullanıcı arttırım paketleri: Bot veya gerçek kullanıcılardan oluşmaktadır. Türk kullanıcı arttırım paketleri: Bot ya da gerçek kullanıcılardan oluşmaktadır. Paketlerde gönderimi sağlanan kullanıcıların %100 oranda veya %0 oranda Türk olarak sağlanması mümkün olmadığı için, Türk olarak satışı sağlanan paketlerin bir kısmı yabancı nitelikle kullanıcılar içerebilmekte, yabancı (Dünya Geneli) olarak alınan kullanıcıların bir kısmı Türk kullanıcı içerebilmektedir. Türk olarak satın alınan paketlerde, gönderilebilecek maksimum oranda Türk kullanıcı gönderimi sağlanmaktadır.

Bunlardan ayrı olarak, satışı yapılan paketlerin hiçbirisinde iddia edilen özelliklerin tamamı oranında sağlanacağı garanti edilmez. Örnek olarak, "Türk" olduğu iddia edilen bir pakettte yabancı kullanıcılar olabilir. "Gerçek" olduğu belirtilen kullanıcıların içerisinde bot kullanıcılar bulunabilir. Pakette iddia edilen özellikleri sağlamaya yönelik en uygun paketler seçilmeye çalışılır ve gönderim yapılan paketler hakkında fazla şikayet olması halinde takipcin.net paketlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

"Aktif" veya "Gerçek" olarak satışı yapılan kullanıcılarda kesinlikle gerçek bir "aktiflik" beklenemez. "Gerçek" ibaresi "gerçek görünümlü instagram kullanıcıları"'nı yansıtmaktadır ve bu görünüm takipcin.net tarafından değil ana servis sağlayıcı tarafından belirlenmektedir. Bunlar ve bunlara benzer ibarelerle satışta olan paketlerden iddia edildiği gibi "sayı artışı" sağlaması haricinde hiçbir ek getiri beklenemez. (Takipçi artırımı yapan bir paketten gelen takipçilerin, hesaptaki diğer paylaşımları beğenmesini beklemek gibi.)

Satışı Sağlanan Kullanıcılar Hakkında Güncelleme (Nisan – 2020)

5.C

takipcin.net üzerinden satışı yapılan kullanıcı arttırım paketlerindeki kullanıcıların tüm bunlar yasal mecburiyet ve kullanım şartlarını kabul ederek sistem havuzuna API vasıtası ile dahil olabilmektedir ve bu kullanıcılar SMM servisleri kullanılarak takipcin.net tarafından alıcı adına sipariş verilmektedir.

Kredili Canlı Yayın Sistemi ile İlgili Güncelleme (Ekim – 2020)

5.D

takipcin.net üzerinden satışı yapılan kredi sistemine sahip canlı yayın paketlerinde, kullanıcının satın aldığı canlı yayın izlenme miktarı satın aldığı kredi tutarı doğrultusunda paketine tanımlanır. Paketin URL'si, kullanıcı adı ve şifre gibi detaylar alım yapan müşteriye iletilir. Bu paketler ile yapılan canlı yayınlar, standart canlı yayınlar ile aynı sunucular üzerinden gönderilip aynı kaliteye sahip olmakla birlikte, 5.A maddesindeki canlı yayınla ilgili tüm detayları aynı şekilde kapsamaktadır. Satışı yapılan kredilerin eksiltilmesi şu şekilde gerçekleşir:

Yapılan her canlı yayın gönderimi başına, sistem 1 adet kredi eksiltir. Kredi sıfırlandığında yeniden satın alınması gerekir. Canlı yayına 2. bir kişi bağlandıktan sonra izlenme gönderilmesi durumunda 1 kredi yerine, 3 adet kredi eksiltilir. Bunun nedeni sistemleri ekstra bir şekilde yorması ve canlı yayının maliyetini artırmasıdır.

Satışı Yapılan Yabancı Kullanıcılar Hakkında Güncelleme (Haziran – 2022)

5.E

takipcin.net üzerinde "Instagram Takipçi" kategorisinde satışı sağlanan yabancı takipçi paketlerinin düşüşlere karşı "telafi" garantisi bulunabilmektedir. Bu paketler, listelendikleri sayfada bir switch butonu ile görüntülenebilmektedir. Tespiti için paket özelliklerinde "karışık, global, yabancı" olarak belirtilmeleri gerekir. Telafi garantisinin bulunduğunun anlaşılması için ise paket özelliklerinde veya açıklamasında "... gün garantili, ... telafi garantisi" gibi ibareler aranmalı, emin olunmadığı taktirde destek ekibi site üzerinde bulunan herhangi bir iletişim kanalı ile iletişime geçerek bu paketlerdeki "telafi" özelliği teyit edilmelidir. Bu paketlerdeki telafi sistemi, ücret iadesi sağlamak üzerine kurulu değildir. Telafi garantisinin anlamı, gönderilen takipçi miktarında takipcin.net 'dan kaynaklı bir düşüş olduğu taktirde paket açıklamasında belirtildiği süre içerisinde talep edildiği taktirde eksilen miktarın tamamlanması için yeniden dolum yapılmasıdır. Burada, gönderim bittikten sonra gelecek veya gönderimden önce gelmiş ve düşebilecek olan takipçilerin bulunma olasılığından kaynaklı, telafi işlemi yalnızca ve yalnızca takipçi sayısı, bu paketlerden yapılmış son gönderim tamamlandığındaki takipçi sayısının altına düşerse geçerlidir. Kullanıcı, telafi konusunda bir sorun yaşamamak için 1.C maddesine ek olarak, bu paketlerden verdiği bir siparişin üzerine "telafi sağlanabilecek süre" dolana kadar takipcin.net üzerinden veya herhangi bir internet sitesi üzerinden takipçi gönderimi yapmamalıdır. Veyahut takipçi sayısında herhangi bir nedenden ötürü artış yaşanmamalıdır. Bunun denetimini yapmak tamamen kullanıcının sorumluluğundadır. Eğer bu paketlerden yaptığı bir alımdan sonra bu bekleme uyarısını uygulamaz ve yine (yalnızca) takipcin.net üzerinden aynı tip paketlerden bir veya birden çok sayıda sipariş gerçekleştirirse telafi işlemi için, gerçekleştirilen son sipariş dikkate alınır. Örnek olarak, 1 gün ara ile 500, 1500 ve 5000 adetlerinde yabancı garantili takipçi alımı yapıldığında, yalnızca sonuncu sipariş olan 5000 adetlik sipariş için telafi talep edilebilir. Diğer paketlerin telafi hakkı iptal edilmiş olacaktır. Takipcin.net, telafi talebi gerçekleştikten sonra bu talebe 3 iş günü içerisinde yanıt vermelidir. Telafi işlemini ise talep onaylandıktan sonraki 3 iş günü içerisinde ana sağlayıcıdan talep etmelidir. Eğer takipcin.net'un sağlayıcıya yaptığı telafi talebi reddedilirse telafi işlemi sağlanamaz. Bu durumda takipcin.net kendisinden kaynaklı olmayan teknik bir problem nedeniyle işlemi sağlayamamış sayılır ve bu telafinin sağlanamamasından sorumlu tutulamaz.

Gizlilik Sözleşmesi

takipcin.net, daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi üyelik işlemi sırasında (İsim, yaş, e-posta, vb.) talep etmektedir. Takipcin.net’da toplanan bu veriler; kampanya emekleri veya profilinize yönelik özel promosyon faaliyetlerinin yapılabilmesi için takipcin.net bünyesinde kullanılmaktadır. Kişisel bilgileriniz haricinde; sitede ya da mobil uygulama üzerinden yapmış olduğunuz işlemlere ait istatistiksel veriler takipcin.net tarafından analiz edilmekte ve saklanmaktadır. Takipcin.net, Google Analytics’in Yeniden Pazarlama & Demografi ve İlgi Alanı Raporlaması özelliklerini kullanmaktadır. Reklam ayarlarınızı kullanarak Görüntülü Reklamcılık için Google Analytics’in kapsamı haricinde kalabilir ve Google Görüntülü Reklam Ağı reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz. Google Analytics ile sağlanan demografik bilgiler, takipcin.net’u ve takipcin.net tarafınca verilen reklamları, kullanıcılarımızın ilgi alanlarına bakılırsa özelleştirmek için kullanılmaktadır.

Gizlilik Sözleşmesi (2)

Bu bilgiler, hedef kitle çalışmalarında kullanılırken diğer kullanıcılara ilişik bilgilerle beraber olmak üzere reklam yayıncıları ile paylaşılabilir. Gizlilik Sözleşmesini kabul ederek bilgilerinizin Reklam yayıncıları ile reklam ve tanıtım amacıyla paylaşılmasına onay vermektesiniz. Bu bilgiler herhangi bir şekilde şahsi malumat (İsim, soyadı, T.C Kimlik No, cinsiyet, yaş vb.) içermeyip, öbek olarak kullanıcı eğilimleri ile alakalı emekler yapmak ve hedef kitleyi segmente etmek amacıyla kullanılmaktadır. Google dahil üçüncü taraf sağlayıcılar, takipcin.net ve takipcin.net’un mobil tatbik reklamlarını ağ üstündeki yayıncı sitelerde yer verdikleri banner alanlarında gösterecektir. Ziyaretçilerin takipcin.net’a ve mobil uygulamaya geçmişte yaptığı ziyaretleri temel alarak reklamlarla ilgili bilgi toplamak, reklamları optimize etmek ve yayınlamak üzere takipcin.net tarafından ve Google dahil üçüncü taraf sağlayıcılarca birinci taraf çerezler ile üç taraf çerezler birlikte kullanılmaktadır.

Gizlilik Sözleşmesi (3)

Müşteri detayları, sadece resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince izahat yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde takipcin.net ve takipcin.net’un mobil uygulaması yada ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik bütün işlemlerin takipcin.net ara yüzü üzerinden banka, shopier, paytr ödeme sistemleri ve bilgisayarınız ya da telefonunuz arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Bizlere her vakit aşağıda belirtilen iletişim bilgilerinden yararlanarak ulaşabilirsiniz. Müşterinin sisteme girdiği bütün bilgilere ancak alan kişi ulaşabilmekte ve bu bilgileri ancak müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bu tarz şeyleri değiştirmesi mümkün değildir.

Gizlilik Sözleşmesi (4)

Takipcin.net, ücretsiz servislerin kullanılması esnasında şifre talep edilmediği belirtilmesine rağmen herhangi bir nedenle kullanıcılardan kullanıcı giriş bilgileri (kullanıcı adı, e-posta, şifre, telefon numarası) talep edebilir. Kullanıcı bu verileri paylaşmak zorunda değildir fakat paylaşmadığı taktirde bu bilgilerin verilmesinin zorunlu tutulduğu alanlara erişim sağlayamayabilir. Kullanıcıdan herhangi bir nedenle alınan bu veriler, 3. kişi, kurum, veya gruplarla paylaşılabilir. Kullanıcıdan alınan veriler kullanılarak (havuz sistemi nedeniyle) kullanıcının bilgisi olmaksızın (instagram) hesabına giriş yapılabilir veya giriş denemesi yapılabilir, farklı hesaplar takip edilebilir, takip isteği gönderilebilir, hikaye ve video görüntülenebilir, paylaşımlar beğenilebilir, yorum gönderimi yapılabilir, profilde bulunan temel bilgiler değiştirilebilir. Farklı IP adresleri aracılığıyla hesaba giriş söz konusu olabilir ve hesap Instagram tarafından yaptırıma tabi tutulabilir. Instagram veya yetkili bir kuruluş tarafından bu nedenle verilebilecek herhangi bir ceza veya uygulanabilecek herhangi bir yaptırımdan takipcin.net değil, kullanıcı sorumludur. Takipcin.net, teslim edilen verilerin güvenliği veya gizliliği ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez. Gizlilik sözleşmesinde değişiklik yapılabilir ve sözleşmenin içeriğinin güncellenip güncellenmediğini takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Sitede "ücretsiz" veya "şifresiz" olarak belirtilen servisleri kullanan kullanıcıların tamamı bu şartları kabul etmiş sayılır.Bu şartlardan birisi veya birden fazlasının kabul edilmemesi, uygun görülmemesi durumunda kullanıcı kesinlikle takipcin.net ile verilerini hiçbir suretle paylaşmamalı ve derhal takipcin.net adresini terk etmeli, takipcin.net ile ilişkili olduğu bilinen hiçbir hizmeti kısmi şekilde dahi kullanmamalıdır! Eğer kullanıcısını bilgilerini bir hata sonucu takipcin.net sistemine ilettiyse, bu verinin silinmesi ve işlenmemesi ile ilgili takipcin.net ile en kısa süre içerisinde iletişim kanallarını kullanarak temasa geçmeli ve taleplerini belirtmelidir. Takipcin.net, kullanıcı memnuniyeti için izlediği etik gereği olası bütün senaryoları değerlendirir fakat buna rağmen; veri tutma, işleme, değiştirme ve silme hakkını saklı tutar.