# 1: Hesapları büyütmek ve satmak

Tiktok'tan para kazanmanın her yolu için kesinlikle büyük bir takipçi kitlesine ihtiyacınız var. İlk olarak yapabileceğiniz şey takipçi kasıp daha sonra hesabınızı satmak.

Bu, e-ticaret veya ürün alanında giderek daha popüler hale geliyor.

Ürün alanı: Ürün Alanı, küresel pazarda ticareti yapılan ürünler arasındaki ilişkinin veya yakınlığın bir ağ temsilidir. Ağ, heterojenlik ve bir çekirdek-çevre yapısı sergiler: ağın çekirdeği metal ürünler, makineler ve kimyasallardan oluşurken, çevre, balıkçılık, tropikal ve tahıl tarımından oluşur. Bu alandaki ürün kümeleri, Leamer'in ürün sınıflandırma sistemine çarpıcı bir benzerlik göstermektedir.

Çeşitli Tiktok hesaplarında Tiktok Live örneği.

Instagram'a benzer şekilde, bir niş seçecek ve daha sonra, ürününüz için ideal müşteri olacak kişiyi çekmek için ideal olarak viral olan içerik olan eğlenceli bir içerik oluşturacaksınız.

Bugün zaten bu doğrultuda TikTok profillerini belirli bir ilgi alanı etrafında büyüten insanlar var. Genellikle niş bir konudur ve o alanda satacak bir şeyiniz olmayabilir, ancak o sektördeki markalara ulaşacak ve TikTok profillerinizi onlara satacaksınız ve insanlar bu şekilde para kazanacaksınız.

Ürün markaları için iyi haber şu ki, bu hesabı ellerine aldıklarında, ürünleri satmak oldukça kolaydır.

İnsanların ürün satmasının bir yolu TikTok Live üzerinden . Canlı yayın sırasında ürünleri piyasaya sürüyorlar veya canlı yayın sırasında açık artırmalar düzenliyorlar.

Ve elbette, biyografide takipçilerinizi her zaman ürününüzü satın almaya yönlendirebileceğiniz bir bağlantı olacak.

Öyleyse, TikTok'u sevecek türden biriyseniz ve yalnızca belirli bir konu etrafında bir takipçi kitlesi oluşturmak ve bu topluluğu belirli bir konu etrafında oluşturmak istiyorsanız, bunun üzerine gidin ve sonra erişmeyi çok isteyen markalara ulaşın. ve onlara hesabınızı satabilirsiniz. 

 

# 2: Bağışlar

İnsanların TikTok'tan para kazanmasının ikinci yolu, Canlı yayına geçmek ve izleyicilerden bağış toplamaktır (tıpkı Twitch gibi diğer platformlarda yapabileceğiniz gibi).

TikTok'un bu özelliğini büyüleyici buluyorum.

Gerçekten ilk günden itibaren yerleşik bir para kazanma platformu.

Gördüğüm kadarıyla şu şekilde çalışıyor:

TikTok kullanıcısı olduğunuzda, profilinize girebilir ve jeton denilen bir şey satın alabilirsiniz .

Yüz jeton size 7 TLye mal olacak.

Şimdi bu paralarla ne yapacaksınız?

En sevdiğiniz içerik oluşturuculardan biri Canlı yayına girdiğinde, yaptıkları içeriği oluşturmadaki tüm çabaları için teşekkür etmenin bir yolu olarak onlara para gönderebilirsiniz.

İçerik üretici bu madeni parayla ne yapıyor?

İçerik üreticisi kendisine gönerilen jetonları belli bir kesinti oranıyla nakite dönüştürebilir.

Harika, değil mi?

Douyin adlı bir uygulama olan TikTok'un Çince versiyonunda buna benzer bir sonraki seviye özellik var. İçerik oluşturucular Canlı durumdayken, sattıkları bir ürüne aslında bir alışveriş sepeti ekleyebilirler. Yani QVC veya alışveriş kanalı gibi. Canlı yayına geçebilir, bir açık artırma düzenleyebilir ve alışveriş sepeti özelliği ile Canlı yayındayken insanlar ürününüzü satın alabilir.

Tahminimce bu özellik daha sonra değil dünya çapında hesaplara gelecek. 

 

# 3: Etkileyici kampanyaları yönetin

TikTok'tan para kazanmanın üçüncü yolu influencer kampanyalarını yönetmektir .

Bu yeni bir fikir değil. Şimdiden Instagram sayfalarına hizmet etmek için doğrudan etkili ajanslar var.

Aynı kavram TikTok için de geçerlidir. TikTok'taki bir içerik oluşturucu ya da influencer ile çalışmak isteyen bir marka arasında aracı olabilirsiniz.

Anlaşmayı oluşturmaktan, her iki tarafı da yönetmekten, tüm teslimatların karşılandığından emin olmaktan - sadece bir koordinatör olarak - böyle kampanyaları yönetmek için bir hizmet ücreti talep edebilirsiniz.

TikTok bir platform olarak akıllıdır; aslında zaten yerleşik bir dahili influencer programına sahipler. Yani ben büyük bir markaysam ve TikTok'a ulaşmak ve şunu söylemek istersem, Hey, bulunduğum alan burası, hangi etkileyicilerle çalışmalıyım? Bunu yapabilirim.

Tek şey, bu anlaşmaya aracılık ettiği için TikTok'a bir yüzde ödeyeceğim.

 

# 4: Tiktok reklam platformu

TikTok'tan para kazanmanın dördüncü yolu, reklam platformlarını kullanmaktır .

Tıpkı Facebook ve Instagram reklamları gibi , şu anda Google'da "TikTok reklamları" yapabilir ve reklam platformlarına erişim için kayıt olabilirsiniz.

Daha önce ücretli trafik çalıştırdıysanız, oldukça açıklayıcıdır, bu nedenle pazarınız TikTok'taysa, birkaç reklam oluşturup, orada denemeye biraz bütçe ayırmaya ve neler olduğunu görmeye değer olabilir.

Belki TikTok üzerinden daha fazla ürün satabilirsiniz!

# 5: Yönetim hizmetleri

TikTok'tan para kazanmanın beşinci yolu, uygulamadaki içerik oluşturuculara yönetim hizmetleri sunmaktır.

TikTok'taki bazı içerik oluşturucuların milyonlarca takipçisi var ve bazen bu, o içerik oluşturucu için gerçekten hızlı ve bir gecede oluyor. Kucağında bir iş yeri olması gibi.

Charli D'Amelio'nun 14,4 milyon takipçi ile Tiktok profili.

İçeri girip onlara içerik stratejileri, yaratıcı stratejileri konusunda yardımcı olacak hizmetler sunabilir, belki de yollarına çıkan teklifleri ve anlaşmaları yönetebilirsiniz.

Öyleyse, prodüksiyon veya hikaye anlatıcılığında bu arka plana sahipseniz, bunu kesinlikle TikTok yaratıcılarına yönetim hizmetleri sunmak için uygulayabilirsiniz. 

# 6: Danışmanlık

Son fakat en az değil, bir kez TikTok'ta bir profesyonel olduğunuzda ve belki de birisinin nasıl yüzlerce görüntüleme alan ve 100.000 görüntüleme almasına yardımcı olabilecek bir videoyu nasıl çekebileceğini gerçekten anlarsanız, sadece danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz.

Bu, platformdaki uzmanlığınızdan yararlanmanın ve TikTok ünlü olmak isteyen veya yaratıcı olmak isteyen kişilere yardım etmenin gerçekten harika bir yoludur, aslında stratejilerini geliştirin, böylece videoları milyonlarca olmasa da yüz binlerce kişi tarafından görülür.

Elbette, bunu bir hizmet olarak sunmak için önce bu konuda bilgi birikimine ve deneyime sahip olmanız gerekir. Ama orada olduğunuzda, insanlar sizin deneyimlerinizin ve beyninizin hesabına sahip olmak için para ödeyecekler.

Ve herhangi bir anlaşma veya etkileyici anlaşması almalarına yardım ederseniz, sadece onların danışmanı olduğunuz ve TikTok'ta viral olmalarına yardımcı olduğunuz için bu anlaşmanın bir yüzdesini veya bir kısmını müzakere edebilirsiniz. 

 


İşte orada var. İnsanların bugün TikTok'tan para kazandığını görmemin altı yolu, gerçekten çok erken olsa bile. 

Bu videonun başındaki ilk noktama geri dönelim.

Neden bir Instagram pazarlamacısı olarak TikTok'un Instagram'dan daha güçlü olabileceğini düşünüyorum?

Benim gördüğüm kadarıyla Instagram hikayeleri TikTok videolarına benziyor, ancak 24 saat sonra süreleri doluyor. TikTok'un güçlü olduğu yer burasıdır. TikTok aslında YouTube'a benziyor, yani bugün bir video yayınlayabilirsiniz, ancak belki algoritma onu aylar sonra alır ve bu videoyu beğenen insanların beslemesine aktarmaya başlar.

Videolarınızın kaybolmaması gerçeği üzerinde çok fazla güce sahiptir çünkü olaydan aylar sonra size çok fazla trafik ve dikkat çekebilir.

Tek başına bu neden, insanların çok az takipçisi olan TikTok videolarına bazen milyonlarca görüntüleme almasının nedenidir. Çünkü algoritma videonuzu alıyor ve itiyor. 

Yine, çok fazla ilgi var ve çok fazla içerik yok. Yani algoritma, onu bu içeriğe açık olacağını düşündüğü insanlara itiyor. Ve - merhaba - çok az takipçiyle milyonlarca görüntülemeye uyanmak. 

Demek istediğim, günümüzde ve çağda, size şu anda bu tür sonuçları verebilecek başka bir uygulama veya platform olduğunu sanmıyorum. 

TikTok'tayım, o yüzden devam et ve beni bul. Ben aştım @EliseDarma ve umarım biz bağlamak zaman, birkaç fazla video etrafında oynamış olacak ve belki de bunlardan biri gitti viral vardır. Bu oldukça harika olurdu.